Atletski klub Zagreb

Dvoransko prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore i seniorke

U Zagrebu je u atletskoj dvorani na Zagrebačkom velesajmu u subotu 12. siječnja u organizaciji Hrvatskog atletskog saveza i Zagrebačkog atletskog saveza održano prvo ovogodišnje prvenstvo Hrvatske – Dvoransko prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore i seniorke. Atletičari i atletičarke našeg kluba osvojili su četiri medalje – jednu zlatnu i tri srebrne. Sven Prebeg pobijedio je na 60 m prepone s rezultatom 8,59, ispred drugoplasiranog Marka Čuljka (8,73). Sven je nastupio i na 60 m, gdje je zauzeo ukupno 12. mjesto s rezultatom 7,38, dok je Marko, uz 60 m prepone, nastupio i na skoku s motkom, gdje je bio 4. s 4,20. Lukas Cik osvojio je srebro na troskoku s 13,23 te je bio 5. na skoku u dalj sa 6,42. Na potonjoj je disciplini Luka Jurak zauzeo 8. mjesto s rezultatom 5,84. Tadea Lažeta osvojila je srebro na bacanju kugle s 13,00, a na istoj je disciplini 4. mjesto zauzela Nikol Cik s 11,48. I na muškoj je kugli osvojeno 4. mjesto, za što je zaslužan Ivan Dasović s novim osobnim rekordom – 12,11. Zara Maria Kranjac zauzela je 11. mjesto na 60 m s rezultatom 8,69, dok je Tea Sorić bila 4. na 60 m prepone s 10,43.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Dvoransko prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore i seniorke