Atletski klub Zagreb

Dvoransko prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i mlađe juniorke

U subotu 16. veljače u Zagrebu je u atletskoj dvorani na Zagrebačkom velesajmu u organizaciji Atletskog kluba Agram održano Dvoransko prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i mlađe juniorke, na kojem su atletičari i atletičarke našeg kluba osvojili deset medalja – šest zlatnih i četiri srebrne, čime je naš klub najuspješniji klub ovog natjecanja u tablici medalja. Stjepan Jan Cik pobijedio je na 60 m prepone s novim dvoranskim mlađejuniorskim rekordom Hrvatske – 8,05. Zvonimir Tirić na istoj je disciplini bio 2. s 8,48, a Fran Horvat 5. s 8,80. Stjepan Jan pobijedio je i na skoku s motkom, s rezultatom 4,00. Juraj Marinić na istoj je disciplini bio 4. s 3,50. Na skoku s motkom za mlađe juniorke pobijedila je Vita Cik s novim osobnim rekordom 3,20, ispred srebrne Barbare Crnjac (3,10). Lukas Cik pobijedio je na skoku u dalj sa 6,96 te na troskoku s 14,08. Na bacanju kugle za mlađe juniorke Nikol Cik bila je 2. s 14,34, a Frida Arapović 5. s 10,98. Luka Šorman osvojio je srebro na bacanju kugle s 15,01, a na istoj su disciplini Dario Sesvečanec i Filip Antolković bili 4., odnosno 5., s 14,39, odnosno 14,10. Štafeta mlađih juniora Zagreb I (Zvonimir Tirić, Ivan Vojnović, Lukas Cik, Stjepan Jan Cik) pobijedila je s 3:31,19 ispred drugoplasirane štafete Agrama (3:32,47) i trećeplasirane štafete Slavonija-Žita (3:38,39). Izdvojimo još 4. mjesto Zvonimira Tirića na skoku u vis s 1,79. S po tri zlatne medalje, Stjepan Jan Cik i Lukas Cik najuspješniji su pojedinci prvenstva. Nakon prvenstva održane su i utrke 60 m izvan konkurencije. Kod seniorki, Valentina Jurić bila je 2. s 8,06, a Darija Pucko 3. s 8,26. Kod seniora, Staša Vrhovec bio je 3. sa, 7,18, ispred četvrtoplasiranog Antona Milanovića (7,45) i petoplasiranog Marka Čuljka (7,47), dok je Tihomir Crnjac bio 7. sa 7,69.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Dvoransko prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i mlađe juniorke