Atletski klub Zagreb

Dvoransko prvenstvo Hrvatske u višebojima

U subotu i nedjelju 23. i 24. veljače u Zagrebu je u atletskoj dvorani na Zagrebačkom velesajmu u organizaciji našeg kluba održano 1. Dvoransko prvenstvo Hrvatske u višebojima. S ukupno devet osvojenih medalja – tri zlatne, četiri srebrne i dvije brončane – naš je klub osvojio najviše medalja na prvenstvu, no zbog većeg je broja zlatnih medalja – njih čak pet – Atletski klub Sloboda Varaždin vodeći klub u tablici osvojenih medalja. Cijeli je komplet medalja osvojen na sedmoboju kod mlađih juniora, gdje je Stjepan Jan Cik pobijedio s 4821 bodom, ispred drugoplasiranog Zvonimira Tirića (4434 boda) i trećeplasiranog Frana Horvata (3890 bodova). Lukas Cik, vodeći nakon prvog dana, nije završio svoj višebojski nastup zbog ozljede. Na preostala dva sedmoboja – onom seniora i onom juniora – osvojeni su po zlato i srebro. Kod seniora pobijedio je Marin Jurjević s 4591 bodom, ispred drugoplasiranog Marka Čuljka (4519 bodova), dok je kod juniora najbolji bio Anton Milanović s 4667 bodova, ispred drugoplasiranog Tihomira Crnjca (3952 boda). Preostale dvije medalje osvojene su kod seniorki, gdje je srebro osvojila Mirna Larva s 2847 bodova, a broncu Petra Tardelli s 2455 bodova. Spomenimo i 4. mjesto Barbare Crnjac na petoboju za kadetkinje s 3045 bodova.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Dvoransko prvenstvo Hrvatske u višebojima