Atletski klub Zagreb

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke – 2. dan

U nedjelju 23. lipnja, drugog dana Pojedinačnog prvenstva Hrvatske za juniore i juniorke, atletičari i atletičarke našeg kluba osvojili su još sedam medalja – tri zlatne, tri srebrne i jednu brončanu. Time je naš klub na ovom natjecanju osvojio ukupno 15 medalja – pet zlatnih, šest srebrnih i četiri brončane. U subotu osvojenom naslovu juniorskog prvaka Hrvatske na 110 m prepone Stjepan Jan Cik dodao je i naslov na 400 m prepone, gdje je pobijedio s 53,94. Na istoj je disciplini Ivan Vojnović zauzeo 5. mjesto s rezultatom 59,20. Lukas Cik pobijedio je na troskoku s 13,85, istim rezultatom kao i drugoplasirani Filip Kozina iz ASK-a, dok je Luka Šorman pobijedio na bacanju kladiva s 47,28. Dario Sesvečanec osvojio je srebro na bacanju diska s 42,33, a jedinu broncu drugog dana osvojio je Anton Milanović na skoku s motkom – bio je 3. s rezultatom 3,80, ispred četvrtoplasiranog Jurja Marinića (3,40). Kod juniorki su drugog dana osvojena dva srebra, za što su zaslužne Magdalena Duvnjak, drugoplasirana na skoku u vis s rezultatom 1,63, i Nikol Cik, drugoplasirana na bacanju kugle s 11,49. Spomenimo još – kod juniorki – 4. mjesto Antee Mikelić na bacanju koplja s 38,27 te – kod juniora – 4. mjesto na 4×400 m štafete Zagreb I (Lukas Cik, Ivan Vojnović, Franko Novokmet, Stjepan Jan Cik) s rezultatom 3:32,84.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke – 2. dan


komentiranje je zabranjeno.