Atletski klub Zagreb

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i mlađe juniorke – 2. dan

U nedjelju 30. lipnja, drugog dana Pojedinačnog prvenstva Hrvatske za mlađe juniore i mlađe juniorke, održanog u Rijeci u organizaciji Atletskog kluba Kvarner, atletičari i atletičarke našeg kluba osvojili su još 12 medalja – pet zlatnih, tri srebrne i četiri brončane, čime je naš klub na tom natjecanju osvojio ukupno 21 medalju – devet zlatnih, pet srebrnih i sedam brončanih. Drugog dana natjecanja dvije je pojedinačne medalje osvojio Dario Sesvečanec – pobijedio je na bacanju diska s 44,86, a na bacanju kladiva osvojio je 3. mjesto s 35,53. Na potonjoj je disciplini pobijedio Luka Šorman s rezultatom 51,62. Stjepan Jan Cik pobijedio je na 400 m prepone s 53,14, a na korak je do medalje na toj disciplini ostao Franko Novokmet – bio je 4. s 1:00,37. Zlatu s troskoka Lukas Cik pridodao je i zlato na skoku u dalj, gdje je pobijedio s 14,01. Juraj Marinić i Fran Horvat podijelili su 3. mjesto na skoku s motkom s rezultatom 3,40. Ivan Vojnović osvojio je broncu na 800 m s 2:01,48. Štafeta mlađih juniora Zagreb I 100-200-300-400 m u sastavu Franko Novokmet, Lukas Cik, Ivan Vojnović, Stjepan Jan Cik osvojila je 2. mjesto s 2:02,09. Kao i prvog dana natjecanja, i drugog su dana kod mlađih juniorki osvojene tri medalje. Antea Mikelić pobijedila je na bacanju koplja s 44,18. Na istoj je disciplini Adrijana Ljubić osvojila 5. mjesto s 34,95. Nikol Cik i Frida Arapović nastupile su na bacanju kugle – Nikol je bila 2. s 13,74, a Frida 4. s 12,62. Magdalena Duvnjak osvojila je srebro na skoku u vis s rezultatom 1,66. Mateo Parlov i Valentina Jurić nastupili su na 400 m prepone izvan konkurencije – Mateo Parlov istrčao je svoj najbolji rezultat sezone – 53,27, dok je Valentina Jurić trčala 1:01,68.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i mlađe juniorke – 2. dan