Atletski klub Zagreb

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke – 1. dan

U srijedu 31. srpnja, prvog dana Pojedinačnog prvenstva Hrvatske za seniore i seniorke, koje se održava u Varaždinu u organizaciji Atletskog kluba Sloboda, atletičari i atletičarke našeg kluba osvojili su pet medalja – jednu zlatnu, dvije srebrne i dvije brončane, čime se naš klub trenutačno nalazi na 5. mjestu u tablici klubova osvajača medalja na tom natjecanju. Prvakom Hrvatske postao je Dubravko Brdovčak pobjedom na bacanju kugle s rezultatom 16,20. Dvije su medalje osvojene na 110 m prepone, gdje je Marin Jurjević bio 2. s 14,84, a Marko Čuljak 3. s 15,15. Na istoj je disciplini Trpimir Široki bio 4. s 15,57, a Sven Prebeg 6. sa 16,04. Štafeta seniora 4×100 m Zagreb I u sastavu Marin Jurjević, Staša Vrhovec, Stjepan Jan Cik, Trpimir Široki osvojila je 3. mjesto s 43,17, dok je štafeta Zagreb II (Marko Prugovečki, Lukas Cik, Sven Prebeg, Marko Čuljak) bila 5. s 44,87. Kod seniorki je osvojena jedna medalja, a za nju je zaslužna Jelena Ivančić, koja je bila 2. na bacanju kladiva s 45,82. Jelena je nastupila i na bacanju diska, gdje je bila 4. s 40,45. Izdvojimo još dva 5. mjesta na 400 m – Matea Parlova kod seniora s 48,62 i Valentine Jurić kod seniorki s 56,35. Isto su mjesto osvojili i Marko Prugovečki na skoku u dalj sa 6,71, ispred šestoplasiranog Lukasa Cika (6,67) te Zvonimir Tirić na bacanju koplja s 51,01, ispred šestoplasiranog Zvonimira Stupca (49,94).

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke – 1. dan