Atletski klub Zagreb

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke – 2. dan

U četvrtak 1. kolovoza, drugog dana Pojedinačnog prvenstva Hrvatske za seniore i seniorke, atletičari i atletičarke našeg kluba osvojili su još pet medalja – jednu zlatnu, tri srebrne i jednu brončanu, čime je naš klub na tom prvenstvu osvojio ukupno deset medalja – dvije zlatne, pet srebrnih i tri brončane te se nalazi na 6. mjestu u tablici klubova osvajača medalja. Jedino zlato drugog dana natjecanja osvojio je Mateo Parlov, koji je pobijedio na 400 m prepone s 52,88, ispred drugoplasiranog Stjepana Jana Cika (54,45). Na istoj je disciplini Marko Čuljak bio 5. s 1:00,89. Na istoj je pak disciplini kod seniorki srebro osvojila Valentina Jurić s novim osobnim rekordom i četvrtim rezultatom svih vremena u Hrvatskoj – 58,78, samo tri stotinke slabijim od pobjednice Ide Šimunčić (58,75). Štafeta seniora 4×400 m u sastavu Trpimir Široki, Mateo Parlov, Ivan Vojnović, Stjepan Jan Cik osvojila je 2. mjesto s 3:20,47. Jedinu bacačku medalju drugog dana natjecanja osvojila je Lucija Cvitanović – bila je 3. na bacanju koplja s 48,10. Lucija je nastupila i na bacanju kugle, gdje je bila 5. s 10,71, dok je Nikol Cik bila 4. s 11,46. Četvrto i peto mjesto osvojeni su i na bacanju kladiva kod seniora – Matija Lončarek bio je 4. s 49,48, a Dubravko Brdovčak 5. s 42,85. Dubravko je Na korak do medalje ostao na bacanju diska, gdje je bio 4. s 43,30, a na istoj je disciplini Ivan Dasović bio 6. s 34,61. Mirna Larva bila je 11. na 200 m s 25,84.

 

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke – 2. dan


komentiranje je zabranjeno.