Atletski klub Zagreb

Međunarodni miting Majano

U Majanu je u subotu 7. rujna održan 28. međunarodni atletski miting za kadete, kadetkinje, mlađe kadete i mlađe kadetkinje Trofeo Città di Majano, na kojemu je, za ekipu Zagreba, nastupilo više članova našeg kluba. Uz njih, ekipu su Zagreba činili i atletičari Atletskog kluba Dinamo-Zrinjevac i Atletskog kluba Ultra. Članovi našeg kluba osvojili su dvije medalje – jednu zlatnu i jednu brončanu. Ivana Vojnović pobijedila je na bacanju kugle za mlađe kadetkinje s 10,97. Kod mlađih kadetkinja nastupile su i Mia Perlić, koja je ostala na korak do medalje na skoku u dalj – bila je 4. s 4,40, te Jelena Petranović, koja je zauzela 16. mjesto na 600 m s rezultatom 2:10,95. Jedna je medalja osvojena kod kadetkinja, gdje je Frida Arapović osvojila je broncu na bacanju kugle s 10,90. Kod kadetkinja nastupile su i Magdalena Duvnjak, koja je preskočila 1,45 na skoku u vis prije no što je natjecanje prekinuto zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta, Barbara Crnjac, koja je bila 4. na skoku u dalj s 4,87, te Iva Juričić, koja je bila 12. na 80 m prepone s 13,41. U muškoj je konkurenciji najbolji plasman ostvario Frano Plazanić 6. mjestom na bacanju vortexa za mlađe kadete s rezultatom 50,57. U navedenoj je kategoriji Nikola Zlatić bio 15. na 60 m s 9,23, Andrija Ingula 16. na skoku u vis s rezultatom 1,18, dok je Petar Marković bio 17. na 600 m s 2:13,30. Kod kadeta najbolji je plasman ostvario Ivan Petranović – bio je 8. na 100 m prepone s 15,72. Noa Jošić zauzeo je 9. mjesto na skoku u dalj s 5,28, Matej Marković bio je 14. na 2000 m sa 7:31,54, dok Dino Badić nije preskočio početnu visinu (1,34) na skoku u vis.