Atletski klub Zagreb

6. kolo Hrvatske atletske lige sjever

U nedjelju 29. rujna u Varaždinu je u organizaciji Malog atletskog kluba održano 6. kolo Hrvatske atletske lige sjever, na kojem je nastupilo 32 atletičara i atletičarki našeg kluba. Ekipno je naš klub bio zastupljen u svim dobnim kategorijama, osim u kategoriji juniorki + seniorki, a najbolji je ekipni plasman ostvaren kod mlađih juniorki, gdje je naš klub bio najbolji s 97 bodova. Kod mlađih kadetkinja osvojeno je 2. mjesto, kao i kod mlađih kadeta, a izdvojimo i 3. mjesto kod juniora + seniora. Pojedinačno su osvojena ukupno četiri prva mjesta, a za dva je od njih zaslužan Zvonimir Tirić, koji je pobijedio na skoku u vis za mlađe juniore s rezultatom 1,75 te na bacanju kugle za mlađe juniore s 13,45. Tihomir Crnjac pobijedio je na skoku u vis za juniore + seniore s rezultatom 1,70, dok je štafeta mlađih kadeta 4×60 m u sastavu Mateo Belošić, Nikola Burić, Nikola Zlatić, Frano Plazanić pobijedila s 35,30 ispred drugoplasirane štafete Jasenovca (36,06) i trećeplasirane štafete Koprivnice (36,13). Kod mlađih juniorki Barbara Crnjac bila je 2. na skoku u dalj s 4,43, a na istoj je disciplini 4. mjesto zauzela Lara Martinović s 3,98. Barbara i Lara nastupile su i na 300 m, gdje je Barbara bila 4. s 45,33, a Lara 5. s 49,24. Dominik Vilček osvojio je 2. mjesto na bacanju vortexa za limače s 37,68, a isto je mjesto na 200 m prepone za mlađe kadetkinje osvojila Mia Perlić, i to s 31,98, samo tri stotinke slabijim rezultatom od pobjednice Lane Radulović iz Jasenovca (31,95). Uz sudjelovanje u spomenutoj pobjedničkoj štafeti 4×60 m mlađih kadeta, Frano Plazanić bio je 3. na bacanju kugle s 8,85 te 4. na 300 m s 45,53. Uz navedeno, osvojena su još dva 3. mjesta – Noa Jošić bio je 3. na skoku u vis za starije kadete s rezultatom 1,30, a isto je mjesto – s rezultatom 35,97 – zauzela štafeta mlađih kadetkinja 4×60 m u sastavu Tina Polić, Iva Sušac, Mia Perlić, Jelena Petranović.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on 6. kolo Hrvatske atletske lige sjever


komentiranje je zabranjeno.