Atletski klub Zagreb

Pojedinačno kolo Hrvatske atletske lige sjever

Na Pojedinačnom kolu Hrvatske atletske lige sjever, održanom u Varaždinu u nedjelju 13. listopada u organizaciji Atletskog kluba Sloboda, nastupilo je 42 atletičara i atletičarki našeg kluba. Osvojeno je ukupno deset medalja – pet zlatnih i pet brončanih, čime se naš klub nalazi na 6. mjestu u tablici klubova osvajača medalja. Luka Šorman nastupio je za mlađe juniore te pobijedio na bacanju diska s 37,36 i na bacanju kladiva s 50,31. Isti je uspjeh kod juniora ostvario Dario Sesvečanec – pobijedio je na bacanju diska s 40,61, a na bacanju kladiva s 22,42. Kod žena jedinu je zlatnu medalju osvojila Frida Arapović, koja je pobijedila na bacanju diska kod starijih kadetkinja s 33,55. Na istoj je disciplini Sara Malić bila 4. s 19,44, dok je Ivana Vojnović bila 5. s 18,79. Ivan Dasović osvojio je 3. mjesto na bacanju diska za seniore s 32,69 ne 5. mjesto na bacanju kladiva s 21,41. Dominik Vilček osvojio je broncu na bacanju vortexa za limače s 43,25, a istu je medalju na istoj disciplini, samo kod limačica, osvojila Matea Koska s rezultatom 35,65. Svoj obol uspješnom bacačkom danu dao je i Frano Plazanić – osvojio je 3. mjesto na bacanju kugle za mlađe kadete s 9,62. Jedinu nebacačku medalju osvojio je Noa Jošić, koji je bio 3. na skoku u dalj za kadete s rezultatom 5,29.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Pojedinačno kolo Hrvatske atletske lige sjever


komentiranje je zabranjeno.