Atletski klub Zagreb

Dvoransko prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete i mlađe kadetkinje

U Zagrebu je u atletskoj dvorani na Zagrebačkom velesajmu u nedjelju 9. veljače u organizaciji HAAK Mladost održano dvoransko prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete i mlađe kadetkinje, na kojem su atletičari i atletičarke našeg kluba osvojili pet medalja – jednu zlatnu, tri srebrne i jednu brončanu. Ivana Vojnović pobijedila je na bacanju kugle s novim osobnim rekordom 13,41, što je samo 8 cm slabije od državnog rekorda Ane Šarić (13,49). Na istoj je disciplini Ema Budimir zauzela 8. mjesto s 9,55. Ostale medalje osvojene su kod mlađih kadeta. Luka Fučko osvojio je dva pojedinačna srebra – na 60 m sa 7,79 te na skoku u dalj s 5,56. Frano Plazanić bio je 3. na bacanju kugle s 9,64, dok je na 200 m ostao na korak do medalje – bio je 4. s 27,50. Luka i Frano osvojili su i medalju u štafeti – klupska štafeta mlađih kadeta 4×200 m u sastavu Luka Fučko, Nikola Burić, Nikola Zlatić, Frano Plazanić bila je 2. s 1:53,83, rezultatom boljim od dosadašnjeg državnog rekorda. Nakon natjecanja održane su discipline izvan konkurencije – 60 m i 400 m za seniore i seniorke. Blanža Grgić pobijedila je na 400 m s 1:01,70, dok je na 60 m bila 3. s 8,55. Na 60 m kod seniora najbrži je bio Marino Dotlić s rezultatom 7,01, ispred drugoplasiranog Antona Milanovića (7,55) i trećeplasiranog Jurja Marinića (7,73). Na 400 m kod seniora Franko Novokmet bio je 4. s 52,53, a Gabriel Fučko 6. s 52,58.