Atletski klub Zagreb

Dvoransko prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i mlađe juniorke

U Zagrebu je u atletskoj dvorani na Zagrebačkom velesajmu u subotu 15. veljače u organizaciji Atletskog kluba Agram održano Dvoransko prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i mlađe juniorke, na kojem su atletičari i atletičarke našeg kluba osvojili ukupno osam medalja – četiri zlatne, dvije srebrne i dvije brončane, čime se naš klub nalazi na trećem mjestu u tablici klubova osvajača medalja na tom natjecanju. Dvije su medalje osvojene na bacanju kugle za mlađe juniorke, gdje je pobijedila Nikol Cik s novim osobnim rekordom 14,50, dok je Frida Arapović bila 3. s 12,79. Pobjeda je ostvarena i na kugli za mlađe juniore, za što je zaslužan Luka Šorman, također s osobnim rekordom – 18,06. Zvonimir Tirić osvojio je dvije medalje – zlato na 60 m prepone s 8,31 (u kvalifikacijama je trčao i brže – 8,30) te srebro na skoku u vis s rezultatom 1,87. Vita Cik pobijedila je na skoku s motkom s 3,30, a na istoj je disciplini na korak do medalje ostala Barbara Crnjac – bila je 4. s 2,80. Ivan Vojnović bio je 2. na 800 m s 2:05,16, dok je na 400 m bio 4. s 51,45. Juraj Marinić bio je 3. na skoku s motkom kod mlađih juniora s 3,60, mjesto ispred četvrtoplasiranog Frana Horvata (3,40). Fran je na korak do medalje ostao i na 60 m prepone – bio je 4. s 8,69. I on je u kvalifikacijama trčao brže – 8,59.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Dvoransko prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i mlađe juniorke


komentiranje je zabranjeno.