Atletski klub Zagreb

Dvoransko prvenstvo Hrvatske u višebojima

U Zagrebu je u atletskoj dvorani na Zagrebačkom velesajmu u organizaciji našeg kluba održano 2. Dvoransko prvenstvo Hrvatske u višebojima. Atletičari i atletičarke našeg kluba osvojili su 12 medalja – dvije zlatne, tri srebrne i sedam brončanih. Komplet medalja osvojen je na sedmoboju kod mlađih juniora, gdje je pobijedio Zvonimir Tirić s novim državnim rekordom – 4861 bodom, ispred drugoplasiranog Frana Horvata (4209 bodova) i trećeplasiranog Jurja Marinića (3697 bodova), kao i na sedmoboju kod juniora, gdje je pobijedio Stjepan Jan Cik s 4586 bodova, ispred drugoplasiranog Lukasa Cika (4317 bodova) i trećeplasiranog Antonija Mavračića (3544 boda). Uz to, u muškoj su konkurenciji osvojene još dvije bronce – Marino Dotlić bio je 3. na sedmoboju kod seniora s 3828 bodova, a isto je mjesto na četveroboju kod mlađih kadeta osvojio Frano Plazanić, i to s 1449 bodova. Blanža Grgić osvojila je srebro na petoboju kod mlađih juniorki s 2827 bodova, a na istoj je disciplini na korak do medalje ostala Adrijana Ljubić – bila je 4. s 2560 bodova. Mirna Larva bila je 3. na petoboju kod seniorki s 3185 bodova, Petra Tardelli bila je 3. na petoboju kod juniorki s 2364 boda, dok je Katarina Miletić bila 3. na troboju kod limačica 993 boda. Spomenimo i Ivana Petranovića i Nou Jošića, koji su bili 5., odnosno 6. na šestoboju kod kadeta, s 3195, odnosno 3070 bodova. Održano je i nekoliko disciplina izvan konkurencije, izdvojimo pobjedu Marina Jurjevića na 60 m prepone s rezultatom 8,28 ispred drugoplasiranog Svena Prebega (8,56).

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Dvoransko prvenstvo Hrvatske u višebojima


komentiranje je zabranjeno.