Atletski klub Zagreb

Zimsko bacačko prvenstvo Hrvatske – 2. dan

U nedjelju 8. ožujka, drugog dana Zimskog bacačkog prvenstva Hrvatske, atletičari i atletičarke našeg kluba osvojili su sedam medalja – dvije zlatne, četiri srebrne i jednu brončanu. Time je na ovom natjecanju osvojeno ukupno 13 medalja – četiri zlatne, osam srebrnih i jedna brončana – te se naš klub nalazi na 4. mjestu u tablici klubova osvajača medalja. Drugog dana natjecanja Luka Šorman pobijedio je na bacanju kladiva kod mlađih juniora s 48,31, dok je Adrijana Ljubić pobijedila na bacanju koplja kod juniorki s 36,43. Lucija Cvitanović osvojila je dvije medalje kod seniorki – srebro na bacanju koplja s 45,84 te broncu na bacanju kladiva s 13,39. Na potonjoj je disciplini srebro osvojila Jelena Ivančić s 45,70. Srebro je osvojeno i na bacanju kladiva kod seniora, za što je zaslužan Matija Lončarek s rezultatom 46,23. Nikol Cik bila je 2. na bacanju kladiva za mlađe juniorke s 43,45. Osvojena su i dva 5. mjesta – Dario Sesvečanec bio je 5. na bacanju kladiva kod juniora s 25,54, a Valentino Valentaković 5. na bacanju koplja kod seniora s 41,20.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Zimsko bacačko prvenstvo Hrvatske – 2. dan


komentiranje je zabranjeno.