Atletski klub Zagreb

U subotu 27. lipnja, prvog dana Pojedinačnog prvenstva Hrvatske za kadete, kadetkinje, mlađe kadete i mlađe kadetkinje, koje se održava u Varaždinu u organizaciji Atletskog kluba Sloboda, atletičari i atletičarke našeg kluba osvojili su sedam medalja – pet srebrnih i dvije brončane. Dvije je pojedinačne medalje osvojio mlađi kadet Luka Fučko – bio je 2. na 60 m sa 7,91 te 3. na 80 m prepone s 13,00. Tome je pridodao srebro na 4×60 m, gdje je klupska štafeta mlađih kadeta – u sastavu Nikola Zlatić, Andrija Ingula, Frano Plazanić, Luka Fučko – bila 2. s rezultatom 31,59. Frano Plazanić i Andrija Ingula osvojili su i po jednu pojedinačnu medalju – Frano je bio 3. na bacanju vortexa s 51,07, a nastupio je i na 400 m, gdje mu je medalja izmakla za samo 4 stotinke – bio je 4. s 1:01,10 – dok je Andrija bio 2. na skoku u vis s rezultatom 1,35, a nastupio je i na 60 m, gdje je bio 13. s 8,81, mjesto iza dvanaestoplasiranog Nikole Zlatića s također 8,81. U ženskoj su konkurenciji osvojena dva srebra – Frida Arapović osvojila je 2. mjesto na bacanju diska za kadetkinje s 34,08, dok je Ema Budimir bila 2. na bacanju vortexa za mlađe kadetkinje s 48,02. Spomenimo i Ivana Petranovića, koji je bio 4. na 100 m prepone za kadete s 15,41, dok je na 300 m bio 9. s rezultatom 40,80.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za kadete, kadetkinje, mlađe kadete i mlađe kadetkinje – 1. dan