Atletski klub Zagreb

U nedjelju 28. lipnja, drugog dana Pojedinačnog prvenstva Hrvatske za kadete, kadetkinje, mlađe kadete i mlađe kadetkinje, koje se održava u Varaždinu u organizaciji Atletskog kluba Sloboda, atletičari i atletičarke našeg kluba osvojili su još pet medalja – jednu zlatnu, dvije srebrne i dvije brončane, čime se broj osvojenih medalja na tom natjecanju popeo na 12 – jedno zlatno, sedam srebara i četiri bronce. Ivana Vojnović postavila je novi državni rekord u bacanju kugle za mlađe kadetkinje – 14,45, prebacivši dosadašnji rekord Mirte Kulišić iz 2013. godine – 13,98 – za 47 cm. Na istoj je disciplini Ema Budimir bila 6. s 10,14, a Jelena Petranović 8. s 9,35. Preostale medalje drugog dana osvojene su kod mlađih kadeta. Dvije je pojedinačne bronce osvojio Frano Plazanić – na 200 m prepone s 30,97 te na bacanju kugle s 10,54. Luka Fučko bio je 2. na skoku u dalj s 5,64. Štafeta mlađih kadeta 4×300 m u sastavu Nikola Zlatić, Andrija Ingula, Frano Plazanić, Luka Fučko osvojila je 2. mjesto s rezultatom 1:50,85. Izdvojimo još 4. mjesto Fride Arapović na bacanju kugle za kadetkinje s 11,88 te dva 5. mjesta kod kadeta – Ivana Petranovića na 300 m prepone s 44,17 te Noe Jošića na skoku u dalj s 5,32.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za kadete, kadetkinje, mlađe kadete i mlađe kadetkinje – 2. dan