Atletski klub Zagreb

Ekipno dvoransko prvenstvo Hrvatske prva liga – 3. kolo

U Zagrebu je u atletskoj dvorani na Zagrebačkom velesajmu u subotu 20. veljače u organizaciji Hrvatskog atletskog saveza i HAAK Mladost održano posljednje, 3. kolo Ekipnog dvoranskog prvenstva Hrvatske prva liga, na kojem je naš klub zauzeo ukupno 6. mjesto s devet osvojenih bodova, zahvaljujući trima 2. i trima 3. mjestima. Time je naš klub zauzeo ukupno 5. mjesto konačnog poretka klubova nakon održana sva tri kola Ekipnog dvoranskog prvenstva Hrvatske prva liga s 37 bodova, iza pobjednika Agrama (89 bodova), drugoplasiranog Dinamo-Zrinjevca (77 bodova), trećeplasiranog Slavonija-Žita (47 bodova) i četvrtoplasiranog ASK-a (38 bodova). Ivan Vojnović osvojio je 2. mjesto na 800 m s osobnim rekordom 1:55,27, a na istoj je disciplini Stjepan Jan Cik zauzeo 9. mjesto s 1:59,69. Isto mjesto kao na 800 m Ivan je osvojio i kao član štafete seniora 4×400 m, koja je – u sastavu Mateo Parlov, Ivan Vojnović, Manuel Jandroković, Franko Novokmet – osvojila 2. mjesto s rezultatom 3:21,80, iza štafete Agrama (3:19,41), a ispred štafete Slavonija-Žita (3:27,37). Štafeta seniorki 4×400 m – u sastavu Barbara Crnjac, Klara Kudrić Smerke, Mirna Larva, Kristina Dudek – osvojila je 3. mjesto s rezultatom 3:56,12. Nikol Cik osvojila je, kao i na prethodnim dvama kolima, 2. mjesto, ovaj put s rezultatom 12,43. Na 400 m kod seniorki imali smo tri predstavnice, od kojih je najbrža bila trećeplasirana Kristina Dudek s 58,22, mjesto ispred Mirne Larve (58,38), dok je Klara Kudrić Smerke bila 14. s rezultatom 1:01,06. Na istoj disciplini kod seniora imali smo dvojicu predstavnika – Franko Novokmet bio je 5. s 50,01, a Manuel Jandroković 8. s 52,11. Nika Župa osvojila je 3. mjesto na 60 m prepone s 8,85, dok je Petra Tardelli na istoj disciplini bila 6. s 9,23. Nika je nastupila i na 60 m, gdje je bila 6. sa 7,86. Na skoku u dalj kod seniora nastupili su Lukas Cik, 4. sa 7,00, i Zvonimir Tirić, 10. sa 6,07. Zvonimir je nastupio i na skoku s motkom, gdje je bio 7. s 3,80, mjesto ispred Jurja Marinića (3,40). Na potonjoj je disciplini kod seniorki Barbara Crnjac zauzela 6. mjesto s 3,40, dok je Vita Cik bila 7. s 3,20. Petar Rajković i Ivan Dasović nastupili su na bacanju kugle – Petar je bio 4. s 13,09, a Ivan 6. s 11,65. Mia Perlić zauzela je 5. mjesto na skoku u vis s rezultatom 1,50 te 8. mjesto na skoku u dalj s 4,96. Staša Vrhovec bio je 14. na 60 m s rezultatom 7,28.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Ekipno dvoransko prvenstvo Hrvatske prva liga – 3. kolo