Atletski klub Zagreb

Dvoransko prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke

U Zagrebu je u atletskoj dvorani na Zagrebačkom velesajmu u subotu 27. veljače u organizaciji Hrvatskog atletskog saveza i Atletskog kluba Agram održano Dvoransko prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke, na kojem su atletičari i atletičarke našeg kluba osvojili sedam medalja – jednu srebrnu i šest brončanih. Za srebrnu je medalju zaslužna klupska štafeta seniorki 4×400 m – u sastavu Valentina Jurić, Mirna Larva, Petra Tardelli, Kristina Dudek – koja je osvojila 2. mjesto s 3:53,96, iza prvoplasiranog ASK-a (3:50,45), a ispred trećeplasiranog Agrama I (3:55,15). I na 4×400 m kod seniora osvojena je medalja – štafeta Zagreb I – u sastavu Zvonimir Ivašković, Ivan Vojnović, Sven Prebeg, Franko Novokmet – osvojila je 2. mjesto s rezultatom 3:22,56, dok je štafeta Zagreb II (Lukas Cik, Staša Vrhovec, Zvonimir Tirić, Manuel Jandroković) bila 6. s 3:28,14. Dvije su bronce osvojene na 800 m – Kristina Dudek bila je 3. kod seniorki s 2:13,43, a Ivan Vojnović 3. kod seniora s 1:55,78. Na potonjoj je disciplini Stjepan Jan Cik zauzeo 6. mjesto s 1:56,88. Zvonimir Ivašković osvojio je 3. mjesto u finalu na 60 m s rezultatom 6,88 (u kvalifikacijama je trčao stotinku sporije – 6,89). Na istoj je disciplini Staša Vrhovec zauzeo 14. mjesto sa 7,21. Sven Prebeg osvojio je 3. mjesto na 60 m prepone s 8,84, ispred četvrtoplasiranog Zvonimira Tirića (8,90), dok Marin Jurjević nije završio utrku. Na istoj disciplini kod seniorki Petra Tardelli zauzela je 5. mjesto u finalu s 9,24. U kvalifikacijama je trčala 9,28, dok je Nika Župa u kvalifikacijama diskvalificirana zbog pogrešnog starta. Nikol Cik osvojila je broncu na bacanju kugle s rezultatom 12,50. Na bacanju kugle kod seniora Petar Rajković bio je 5. s 13,25, ispred šestoplasiranog Ivana Dasovića (11,46). Trojica članova kluba nastupila su na 400 m – Mateo Parlov bio je 6. s 50,06, Franko Novokmet 7. s 50,21, a Manuel Jandroković 8. s 52,51. Na 400 m kod seniorki Mirna Larva zauzela je 8. mjesto s rezultatom 58,26. Vita Cik i Barbara Crnjac nastupile su na skoku s motkom te podijelile 6. mjesto s rezultatom 3,40. Na skoku s motkom kod seniora Zvonimir Tirić nije preskočio svoju početnu visinu (4,00), a ispravan pokušaj nije zabilježio niti Lukas Cik na skoku u dalj, zahvaljujući trima prijestupima.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Dvoransko prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke