Atletski klub Zagreb

Prvenstvo Balkana za juniore i juniorke – 2. dan

U nedjelju 13. lipnja, drugoga dana Prvenstva Balkana za juniore i juniorke, održanog u Istanbulu u subotu i nedjelju 12. i 13. lipnja, Zvonimir Tirić dovršio je svoj desetobojski nastup. Osvojio je 2. mjesto sa 6546 bodova, ostvarivši sljedeće rezultate po disciplinama drugog dana:

• 110 m prepone – 16,07 – 725 bodova
  • bacanje diska – 40,45 – 674 boda
  • skok s motkom – 3,60 – 509 bodova
  • bacanje koplja – 55,61 – 672 boda
  • 1500 m – 5:03,33 – 541 bod.

Ivan Vojnović zauzeo je 7. mjesto na 800 m s 1:54,92. Lukas Cik nije završio utrku na 110 m prepone. Štafeta juniora 4×400 m u sastavu Lukas Cik, Dominik Škorjanc, Stjepan Jan Cik, Marko Orešković osvojila je 2. mjesto s rezultatom 3:12,48, iza prvoplasirane Rumunjske (3:11,08), a ispred trećeplasirane Slovenije (3:13,39). Hrvatski su juniori i juniorke na ovom natjecanju osvojili ukupno 11 medalja – tri zlatne, sedam srebrnih i jednu brončanu.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Prvenstvo Balkana za juniore i juniorke – 2. dan