Atletski klub Zagreb

Europsko prvenstvo za juniore i juniorke – treći dan

U subotu 17. srpnja, trećeg dana Europskog prvenstva za juniore i juniorke, koje se od četvrtka 15. do nedjelje 18. srpnja održava u Tallinnu, Stjepan Jan Cik nastupio je u polufinalu na 400 m prepone, otrčao novi osobni i klupski rekord 51,13 pritom pobijedivši u svojoj, drugoj polufinalnoj skupini, zauzeo ukupno 2. mjesto u polufinalu te se tako po plasmanu plasirao u finale, koje je na rasporedu zadnjeg dana natjecanja, u nedjelju 18. srpnja, u 16:10 po lokalnom vremenu (15:10 po našem vremenu). Stjepan se tim rezultatom probio na 5. mjesto tablice svih vremena na 400 m prepone u Hrvatskoj. I drugi hrvatski predstavnik na 400 m prepone, Dominik Škorjanc (AK Slavonija-Žito), plasirao se u finale – bio je ukupno 8. u polufinalu (5. u svojoj, prvoj polufinalnoj skupini) s 51,39, plasiravši se tako u finale po rezultatu.